Kokpit w mediach

24.09.2007

Na przełomie lat 2006-2007 kokpit stał się obiektem zainteresowania ze strony mediów. Wszystko rozpoczęło się od artykułu w tygodniku Polityka (nr 17/18 (2602) z dnia 28-04-2007; s. 148).

Tutaj można przeczytać go w wersji internetowej.

Artykułem zainteresował się jeden z redaktorów Kroniki Krakowskiej. I tak powstał ten materiał:

 

 

Kolejny program, w którym pokazano kokpit to Lansator:

 

 

Na zupełnie oddzielny akapit zasługuje film Jacka Bławuta, który kręcony był w kokpicie Jacka (zbieżność imion przypadkowa ;)). Grałem w nim rolę drugiego pilota. Tutaj jest krótki opis filmu oraz zdjęcia ze spotkania z publicznością po premierze na 7. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym ERA NOWE HORYZONTY we Wrocławiu.

Oto festiwalowy opis: " Film opowiada o pracy pilotów i kontrolerów pasażerskich linii lotniczych. Celem "lotu kamery" jest lądowisko w Insbrucku. Położone w Alpach, należy do najtrudniejszych obiektów lotniczych na świecie, dlatego korzystanie z niego wymaga od pilotów specjalnego przeszkolenia. Wielkie emocje, piękne krajobrazy, wyjątkowi piloci oraz niecodzienny finał, który mógł się zdarzyć jedynie w czasie lotu o numerze 005". Dodam tylko, że w kategorii filmów dokumentalnych prezentowanych na 7. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym ERA NOWE HORYZONTY film zajął 3 miejsce.

 

"Niezwykły lot Boeinga 737" to tytuł wspominanego już filmu Jacka Bławuta. Film trwa 24 minuty. Można go zobaczyć w serwisie TVP (kliknij tutaj).

 "Dokument zdradza sekrety pracy pilotów i kontrolerów pasażerskich linii lotniczych na przykładzie relacji z lotu do Insbrucku. Położony w Alpach, należy do najtrudniejszych obiektów lotniczych na świecie, dlatego korzystanie z niego wymaga od pilotów specjalnego przeszkolenia. Wielkie emocje, piękne krajobrazy, wyjątkowi piloci oraz niecodzienny finał, który mógł się zdarzyć jedynie podczas lotu o numerze 005"

 

Życzę miłego oglądania!